İade ve Değişim
Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

 

esarppark.com'dan verdiğiniz siparişinizi teslim aldıktan sonra  14 gün içerisinde Aras Kargo veya SÜRAT kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz.Kusurlu ürünlerde (defo, yırtık) kargo satıcıya aittir.Keyfi (ürünü beğenmeme, vs.) iadelerde ve değişimlerde kargo ücretleri alıcıya aittir.Ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir. Müşteri hizmetleri temsilcimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda, ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki "İade Koşulları" başlığı altındaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştıktan 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. 

 

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

Ürününüzün değişimini esarppark.com üzerinden ya da Eşarppark Mağazalarımızdan yapabilirsiniz. esarppark.com üzerinden değişim yapmak için iade ile aynı işlem süreci geçerlidir. Mağazalarımızdan değişim yapmak için ürünün orjinal ambalajı ve faturası ile birlikte mağazaya gidilmesi gerekmektedir. Ürünün esarppark.com' dan alımı esnasında kullanılan kupon kodu, indirim çeki, hediye çeki vs. esarppark.com' a özel indirimler varsa mağazadan yapılan değişimler bu indirimlerin tamamı geçersiz sayılacaktır. Ürünün mağazada o esnadaki satış fiyatı ve uygulanan promosyonlar geçerli olacaktır. ''Kusurlu ürünlerde (defo, yırtık) kargo satıcıya aittir.Keyfi (ürünü beğenmeme, vs.) iadelerde ve değişimlerde kargo ücretleri alıcıya aittir.''

 

İade etme süresi kaç gündür?

 

İade etme süresi, Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

 

İade'nin kargosu için ücret ödeyecek miyim?

 

Kusurlu ürünlerde (defo, yırtık) kargo satıcıya aittir.Keyfi (ürünü beğenmeme, vs.) iadelerde ve değişimlerde kargo ücretleri alıcıya aittir.Satın aldığınız ürünü (ürünü tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla) iade etmek için tarafımızdan size gönderilen faturanın arkasındaki formu doldurarak siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürün(ler) ile birlikte geri göndermelisiniz. (14 günlük iade süresi dolmuş olan, kullanılmış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş olan ürün(ler) iade olarak kabul edilmeyecek, kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir.)

 

İade işleminden sonra geri ödeme hesabıma ne kadar sürede yansır?

 

esarppark.com, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde E-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahele edilememektedir.

 

İade koşulları nelerdir?

 

Ürünü orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmanız, ürünün satış faturasının arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurarak göndermeniz, Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir.Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştıktan 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. ''Kusurlu ürünlerde (defo, yırtık) kargo satıcıya aittir.Keyfi (ürünü beğenmeme, vs.) iadelerde ve değişimlerde kargo ücretleri alıcıya aittir.''

 

Firma adına kesilmiş faturaların iadesi nasıl gerçekleşir?

Fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firma "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde düzenlenmiş bir iade faturası ile birlikte ürünü göndermekle yükümlüdür. İade faturası kesilmeden gönderilen ürün(ler) iadeleri yasal olarak kabul edilmez. Kargo ücretinin iade faturasına eklenmemesi gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

 

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

LVN Mağazacılık Tekstil Sanayi ve TİC.LTD.ŞTİ.

Etiler Mah. 1264 Sokak No:8 Basmane İzmir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR